BIP
Wybierz język
pl

Starosta

Przystań Powiat Nakielski

Starostwo

Aktualności

OSTRZEŻENIE o burzach z gradem

    Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu informuje, że od godz. 19:00 dnia 27.04.2015 r. do godz. 06:00 dnia 28.04.2015 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Stopień zagrożenia: 1 w skali 3-stopniowej.

 

Uroczystości wyzwolenia obozu Lebrechtsdorf w Potulicach

„Przeżyli obóz, aby dawać świadectwo prawdzie. Pomimo bardzo bolesnych wspomnień przyjeżdżają tutaj co roku”. 25 kwietnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu Potulice - Lebrechtsdorf i 10. rocznicy nadania imienia Dzieci Potulic Zespołowi Szkół w Potulicach. Po zwiedzeniu pałacu oraz miejsc pamięci pod opieką pani przewodnik, nauczycielki historii w Zespole Szkół w Potulicach, wychowankowie udali się pod Pomnik Ofiar, by uczestniczyć w Mszy Świętej. Przed Mszą Burmistrz Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią powitał wszystkich przybyłych gości, a uczniowie ZS w Potulicach przygotowali i przedstawili montaż słowno - muzyczny. Po mszy przybyli goście, jak również uczniowie ZSP w Lubaszczu złożyli wieńce i wiązanki pod Pomnikiem Ofiar w Potulicach. Materiał: ZSP w Lubaszczu

Zakończenie roku szkolnego dla technikum ZSP w Szubinie

24 kwietnia br. odbyło się zakończenie roku szkolnego dla absolwentów Technikum Ekonomicznego i Ochrony Środowiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Mottem przewodnim akademii były słowa ks. Jana Twardowskiego: ,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko sięzaczyna".

Uroczyste pożegnanie uczniów klasy IV w ZSP w Samostrzelu

W piątek, 24 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyła się uroczystość o niewątpliwie wyjątkowym charakterze - pożegnanie uczniów klasy IV technikum weterynarii i technikum architektury krajobrazu.Po czteroletnich zmaganiach, przyszedł czas na podsumowanie kolejnego etapu w ich życiu.

UWAGA! Konkurs „Wykorzystanie Funduszy Europejskich w moim otoczeniu”.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle nad Notecią ogłasza konkurs dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego pt. „Wykorzystanie Funduszy Europejskich w moim otoczeniu”. Materiał: MCK w Nakle nad Notecią Więcej informacji TUTAJ

„Dziecko w świecie wartości” – Konferencja Powiatowa dla nauczycieli nauczania przedszkolnego.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Szubinie oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią - to trzy instytucje, które we współpracy po raz kolejny zaprosiły nauczycieli edukacji przedszkolnej na konferencję, tym razem na temat: „DZIECKO W ŚWIECIE WARTOŚCI”.

Magiczne i niedocenione dobra powiatu nakielskiego, czyli gdzie w powiecie można obserwować bielika...

„Cudze chwalicie swego nie znacie” - to powiedzenie najtrafniej oddaje odczucia, jakie towarzyszyły uczestnikom wyprawy, zorganizowanej w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pt: „Mądrość z natury. Dotknij, poczuj, przeżyj, czyli jak zdobyć wiedzę bawiąc się, jak się bawić korzystając z wiedzy”. Projekt ten realizowany jest w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, a jego realizacja możliwa jest dzięki wsparciu powiatu nakielskiego. 21 kwietnia 2015 r. grupa uczniów wraz z opiekunami - p. Magdaleną Czuk-Napierała, p. Katarzyną Wawrzyniak, p. Szymonem Cybulskim, p. Jerzym Napierała, wzięła udział w kolejnym niecodziennym wydarzeniu.

V Targi Pracy i Przedsiębiorczości

22 kwietnia 2015 r. na sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się jubileuszowe V Targi Pracy i Przedsiębiorczości.

Poznajemy lokalny rynek pracy

22 kwietnia 2015 roku z inicjatywy powiatu nakielskiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią odbyły się jubileuszowe V Tragi Pracy i Przedsiębiorczości. Miały one miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią. Młodzież klas trzecich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu miała  możliwość zapoznania się z ofertami pracy 40 pracodawców oraz kilkunastu instytucji towarzyszących, funkcjonujących na lokalnym i regionalnym rynku pracy. Uczniowie klas III b i III c chętnie korzystali z ich wskazówek oraz porad. Niektórzy znaleźli nawet oferty pracy, które ich zainteresowały. Atrakcją spotkania był tort ufundowany przez firmę PHU Zgoda. Serwowała go wszystkim uczestnikom uczennica klasy IIIc Weronika Białecka, kształcąca się w zawodzie kucharz w restauracji „Kasztelanka”. Ona również odebrała nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie na najciekawszego wystawcę, reprezentując ww. firmę. Zwycięzcą konkursu została firma Stal-Plex Bis, trzecie miejsce zajęła restauracja „Ekspresja”. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik znalazł tam dla siebie coś interesującego. Materiał: ZSP w Lubaszczu

TROPIMY LUDZI Z PASJĄ, czyli… spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni z rzeźbiarzem Piotrem Wolińskim

16 kwietnia 2015 r. uczniowie publicznego gimnazjum ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni brali udział w spotkaniu z cenionym kcyńskim rzeźbiarzem Piotrem Wolińskim, który opowiedział o swojej niezwykłej pasji, zaprezentował rzeźby Chrystusa i anioła ze swojej kolekcji oraz zdradził młodym ludziom tajniki swojego zawodu. Uczniowie chętnie chwycili za dłuta próbując rzeźbić w kawałku kory i lipy. Zgodnie stwierdzili, że zawód rzeźbiarza jest ciekawy, wymaga wiele wyobraźni, cierpliwości, ale i siły fizycznej. Działanie odbyło się w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Spotkanie kultur polskiej i rosyjskiej w słowie i obrazie”. Celem projektu jest m.in. poznanie twórczości ludowej wybranych artystów regionu Pałuk oraz elementów charakterystycznych dla rosyjskiej sztuki ikonograficznej. Koordynatorkami projektu są polonistka Joanna Nadolna oraz rusycystka Agnieszka Bembnista - nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni. Materiał: J.N.

Bliskie spotkania z astronomią

Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne zaprasza wszystkich chętnych w sobotę 25 kwietnia 2015 roku do Obserwatorium w Niedźwiadach na otwarte pokazy nieba. O godz. 14.00 rozpoczną się obserwacje Słońca w paśmie H-alfa przy użyciu teleskopu słonecznego Coronado Solar Max 90. Potem w programie przewidziane zostały: zwiedzanie obserwatorium, wykłady oraz pokazy zdjęć. Po zapadnięciu zmierzchu zaplanowano obserwacje Księżyca, planet, mgławic, gromad otwartych i kulistych oraz galaktyk za pomocą teleskopów będących na wyposażeniu Obserwatorium w Niedźwiadach. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na bliskie spotkania z astronomią!

Mistrzostwa Świata w Peru

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu reprezentowali klub Tarpan Mrocza na V Mistrzostwach Świata Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W pierwszym dniu Świąt Wielkanocnych do Limy udała się polska ekipa juniorek i juniorów. Lot z Brukseli do stolicy Peru trwał 14 godzin. Mistrzostwa trwały od 8 do 12 kwietnia br. Podczas czwartego dnia zawodów, 11 kwietnia 2015 roku, wystąpili Kacper Badziągowski i Kacper Kłos. Tuż za podium znalazł się Kacper Badziągowski w kategorii 77 kg - 284 (126 + 158) – 359,8 pkt. Kacper Kłos zajął VIII miejsce z wynikami – 270 (120 +150) – 350,1 pkt. Dzielnie rywalizowali na pomoście w Limie w rwaniu i podrzucie, zabrakło jednak trochę szczęścia.

I Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku angielskim w ZSP w Nakle nad Notecią

16 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią odbył się I Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku angielskim. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego. Uwrażliwienie uczniów na literaturę piękną w języku angielskim, poznanie kultury krajów anglosaskich oraz promocja i pomoc utalentowanej językowo i artystycznie młodzieży szkolnej były głównymi celami konkursu. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Uczestnicy doskonale przygotowali się do prezentacji wybranych przez siebie utworów. Nie zabrakło emocji, doskonałej gry aktorskiej, czy też interpretacji muzycznej.

Paulina Jagodzinska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości

Uczennica Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią - Paulina Jagodzinska, uzyskała tytuł Laureata XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. W miniony wtorek, 14 kwietnia 2015 r., Paulina odebrała dyplom oraz zaświadczenie, przyznające jej maksymalną ilość punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, iż uniwersytet otwiera nowy kierunek ekonomiczny, realizowany wspólnie z uczelnią z Hiszpanii oraz Francji. Paulinie gratulujemy i życzymy mądrych wyborów dalszej edukacji, po zakończeniu nauki w naszej szkole. Materiał: ZSP w Nakle nad Notecią

„Srebrne Usta” wręczone

20 marca 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie odbyła się IV edycja szkolnego konkursu recytatorskiego "Srebrne Usta" zatytułowana "Cztery pory roku". W tym roku uczniowie recytowali wybrane wiersze różnych autorów, zawiązane z tematyką pór roku. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy podobnie, jak w edycji poprzedniej, podzieleni zostali na trzy grupy.

Kalendarz wydarzeń

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X