BIP
Wybierz język
pl

Ważna informacja:

Starosta

Przystań na rzece Noteć w Nakle nad Notecią

Starostwo

Aktualności

Targi Edukacyjne w ZSP w Samostrzelu - relacja

27 marca 2015 r., po raz kolejny, gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu. Ich celem jest ułatwienie wyboru gimnazjalistom kolejnej drogi kształcenia. W pięknie ustrojonej wiosennymi akcentami auli szkoły, uczniowie klas trzecich mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół powiatu nakielskiego na rok szkolny 2015/2016.

VI sesja Rady Powiatu Nakielskiego

Dnia 25 marca 2015 r. odbyła się VI sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Obrady prowadził Radosław Mrugowski, Przewodniczący Rady. Zgodnie z porządkiem Starosta Nakielski Tomasz Miłowski przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu oraz informację o wybranych przedsięwzięciach służbowych Starosty i Wicestarosty Nakielskiego.

Sieć Natura 2000 wyzwaniem i inspiracją …

26 marca br. w budynku przystani wodnej w Nakle nad Notecią odbyło się szkolenie w ramach projektu „Z naturą na co dzień”. Szkolenie skierowane było do przedstawicieli władz samorządowych - przedstawicieli urzędów miast, gmin i powiatów, rolników i przedsiębiorców, leśników, myśliwych, rybaków, przyrodników, ekologów, przedstawicieli organizacji turystycznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych działaczy oraz mieszkańców: Nakło nad Notecią, Białe Błota, Bydgoszcz, Solec Kujawski, a także dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są obszarem Natura 2000 ze szczególnym uwzględnieniem szans jakie daje turystyka.

Drzwi otwarte w ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

21 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie odbyły się ,,Drzwi otwarte” dla uczniów gimnazjów i ich rodziców. W ramach imprezy przedstawiono ofertę kształcenia w technikum i zasadniczej szkole zawodowej. Na korytarzach szkoły ustawiono stoiska tematyczne prezentujące wybrane zawody i koła zainteresowań.

PRACODAWCY W STASZICU

We wtorek, 24 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie młodzieży i nauczycieli z przedstawicielami firm oraz instytucji działających na terenie powiatu nakielskiego. Spotkanie było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w szkole w ramach ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2014/15, Rokiem Szkoły Zawodowców.

DRZWI OTWARTE W ŻEGLUDZE

21 marca 2015 r. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią zorganizował „Drzwi Otwarte” dla uczniów gimnazjów i ich rodziców. W ramach tego wydarzenia przygotowane i zaprezentowane zostały podstawowe informacje o nauczanych w szkole zawodach, ofercie zajęć pozalekcyjnych oraz pespektywach dalszej nauki i pracy po ukończeniu szkoły. Nauczyciele i uczniowie „Żeglugi” przedstawili atuty szkoły m. in. atrakcyjne kierunki kształcenia, bogatą bazę dydaktyczną, zajęcia praktyczne. Uzupełnieniem informacji była obszerna dokumentacja fotograficzna prowadzonego w szkole kształcenia. Odbyły się również liczne rozmowy indywidualne z zainteresowanymi gimnazjalistami i ich rodzicami. Tradycją „Drzwi Otwartych” jest udział Partnerów Szkoły, którzy na specjalnych stoiskach w sali gimnastycznej prezentują działalność i zapotrzebowanie kadrowe firm. Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z udziału w pierwszym tegorocznym rejsie statku szkolnego „Wł. Łokietek”. Materiał: ZSZŚ w Nakle nad Notecią

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza młodzież do udziału w konkursie plastyczno – literackim

Konkurs organizowany jest w ramach Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego pod Honorowym Patronatem Starosty Nakielskiego „MOJA RECEPTA NA ZDROWIE”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nakielskiego.

Relacja z Drzwi Otwartych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie

19 marca 2015 r., w I LO im. St. Wyspiańskiego w Szubinie, odbyły się drzwi otwarte dla wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców. W godz. 9.00 - 17.00 szkoła była do otwarta dla zainteresowanych osób. Zaprosiliśmy uczniów klas III z gimnazjum nr 1 i nr 2 w Szubinie, gimnazjum w Kowalewie i Mycielewie. Przybyła także kilkunastoosobowa reprezentacja z gimnazjum w Kcyni (łącznie ok. 180 gimnazjalistów). Wszystkich zaproszonych uczniów powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Dyrektor I LO w Szubinie Stanisław Głowacki, przedstawiając ofertę edukacyjną liceum w formie prezentacji.

XII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców w ZSP w Samostrzelu

W piątek, 20 marca 2015 roku, po raz dwunasty w ZSP im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. Organizatorzy – pan Marek Żurek i pan Radosław Hyży zaprosili do wzięcia udziału w imprezie młodzież ze szkół prowadzonych przez powiat nakielski. Do rywalizacji przystąpiło 7 placówek: ZSP w Samostrzelu (gospodarze), I LO w Nakle nad Notecią, ZSŻŚ w Nakle nad Notecią, ZSP w Nakle nad Notecią, ZST w Kcyni, ZSP w Lubaszczu, MOW w Samostrzelu. Mecze, w kategorii chłopców, rozgrywane były „systemem rosyjskim”, a w kategorii dziewcząt systemem grupowym.

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

20 marca 2015 r., w zabytkowej auli I LO w Nakle nad Notecią, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla gimnazjalistów. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z nauczycielami. Gościem honorowym oraz przedstawicielką organu prowadzącego była Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią Ewa Szłapa, która ciepłymi słowami powitała przybyłych oraz pogratulowała im osiągniętych wyników. Następnie głos zabrał dyrektor I LO w Nakle nad Notecią Paweł Darul.

ZSP w Lubaszczu na I Targach Edukacyjnych w Mroczy

21 marca 2015 r. pracownicy i uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy zorganizowali na sali gimnastycznej ww. szkoły, I Targi Edukacyjne. W godzinach 11.00-13.00, szkoły ponadgimnazjalne województwa kujawsko – pomorskiego miały możliwość zaprezentowania swoich kierunków kształcenia, nauczyciele i uczniowie tych szkół udzielali informacji.

Pomoc dla PCK

Wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu już od kilku lat prowadzą w szkole akcje charytatywne, m.in. zbiórki odzieży oraz książek i zabawek. Zebrane rzeczy młodzież przekazuje Prezesowi PCK w Nakle nad Notecią, pani Bogumile Jabłońskiej. Odbywa się to kilka razy w roku. Zbliżają się Święta Wielkanocne, z tej okazji 20 marca 2015 r. uczennice szkoły wraz  z opiekunami: panią Agnieszką Andrzejewską i panią Izabelą Ormińską, przekazały zebraną odzież dla osób potrzebujących. Mieliśmy również okazję pogratulować pani Jabłońskiej zajęcia VIII miejsca w plebiscycie Człowiek Roku 2014, zorganizowanym przez Gazetę Pomorską. Wychowankowie szkoły brali udział w głosowaniu, popierając p. Jabłońską. Gratulujemy! Materiał: ZSP w Lubaszczu

Wiosna, ach to ty ….

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypadł w tym roku 20 marca, co więcej zbiegło się to w czasie z ciekawym zjawiskiem astronomicznym a mianowicie zaćmieniem słońca. Dawniej pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nazywany był dniem wagarowicza, dziś to okazja do organizacji wydarzeń kulturalnych. Tak też było w tym roku na przystani, gdzie Starostwo Powiatowe w Nakle przygotowało przegląd młodych talentów pn. „Łowimy talenty”. Na scenie w budynku przystani zaprezentowały się w kolejności następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie - Teatr Meandry, którego opiekunem jest Mariusz Zieliński, Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie - grupa artystyczna pod opieką Rity Wnuk i Anny Chyżewskiej, Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni - Grupa Teatralna "Perła" pod opieką p. Katarzyny Wawrzyniak i Agnieszki Pawlak, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu z solistką Malwiną Pater, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nakło nad Notecią - Kabaret Szkolny i Patrycja w układzie tanecznym; Klasa II ZSŻŚ w Nakle nad Notecią - występ kabaretu pod opieką Joanny Świderskiej, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Samostrzel - zespół muzyczny i MOWIANKI, które przedstawiły inscenizację "Świtezianki" na podstawie ballady Adama Mickiewicza, zespół muzyczny WASTED PARADISE z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz solistki: Aleksandra Bednarek, Agata Frąckowiak, Monika Domek i Bartosz Górny z I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią. Podczas występów publiczność zgormadzona na przystani świetnie się bawiła. „Łowimy Talenty” to pierwsze z cyklu wydarzeń kulturalny, które będą odbywać się na nakielskiej marinie. W przygotowaniu jest kalendarz imprez, które odbędą się w sezonie na przystani. Kolejna impreza już 6 czerwca „Przystań Open” w programie turniej siatkówki plażowej oraz IV Festyn Rybacki.  Zachęcamy do śledzenia strony, już niebawem pojawi się więcej szczegółów w związku z organizacją imprez.  

Jubileusz 10 lat działalności Domu Pomocy Społecznej

20 marca 2015 roku Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią obchodził Jubileusz 10 lat swojej działalności. Wszystkich przybyłych gości, pracowników, a przede wszystkim mieszkańców powitały: Ewa Kistowska - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią  oraz Cecylia Sikorska-Polańska - Przewodnicząca Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Uroczystości otwarcia dokonał Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, który przedstawił najważniejsze wydarzenia Domu Pomocy Społecznej, przypomniał nazwiska poprzednich dyrektorów Domu oraz wręczył podziękowania obecnej Dyrektor Ewie Kistowskiej,  przewodniczącej Rady Mieszkańców Cecylii Sikorskiej-Polańskiej oraz najstarszej mieszkance Domu Kunegundzie Jasieckiej. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przekazało na tę okoliczność symboliczny czek o wartości 5.000 złotych z przeznaczeniem na zakup pralki. Wśród gości znaleźli się m.in. Elżbieta Rusielewicz - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Andrzej Kinderman - Wicestarosta, Radosław Mrugowski - Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego,  Piotr Hemmerling – Starosta Nakielski w latach 2000-2006, w okresie którym podjęto decyzję o utworzeniu Domu. Na uroczystość przybyli również: Krzysztof Błoński - Zastępca Burmistrza Nakła, Dariusz Gryniewicz - Wójt Gminy Sadki, Bogna Adamska - Zastępca Burmistrza Kcyni,  Małgorzata Brola - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, st. bryg. Roman Kłos - Komendant Powiatowy PSP w Nakle, Grzegorza Nowak - ks. proboszcz z parafii pw św. Wawrzyńca w Nakle, a także wielu samorządowców z terenu powiatu nakielskiego, byłych dyrektorów Domu, kierowników jednostek pomocy społecznej z terenu powiatu i województwa kujawsko-pomorskiego, kierowników jednostek organizacyjnych oraz wielu innych. Pierwsza mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią pani Kunegunda Jasiecka podczas uroczystości podziękowała osobom, które przyczyniły się do powstania tej placówki  oraz przeczytała krótkie, humorystyczne opowiadanie. Podczas rocznicy nie zabrakło licznych gratulacji i życzeń oraz jubileuszowego tortu. Uroczystość uświetnili artyści z Opery Nova w Bydgoszczy. Ponadto goście obejrzeli multimedialny pokaz „10 lat z życia Domu Pomocy Społecznej w  Nakle”. Po południu w kaplicy odbyła się Msza św. dziękczynna z okazji 10 rocznicy.      

Zapisy na "Szkolenia Hospicyjnych Wolontariuszy Medycznych"

Fundacja „Salus Homini” informuje, iż Centrum Wolontariatu Hospicyjnego rozpoczyna ósmą edycję SZKOLENIA HOSPICYJNYCH WOLONTARIUSZY MEDYCZNYCH Szkolenie obejmuje 22 godziny wykładów, 36 godzin warsztatów oraz 20 godzin praktyk i zawiera: filozofię i historię ruchu hospicyjnego, wybrane aspekty opieki medycznej, w tym pielęgniarskiej, duchowe aspekty cierpienia, psychologiczne potrzeby chorych i ich rodzin w okresie choroby i osierocenia, psychologiczne aspekty i profilaktyka zespołu wypalenia, zagadnienia z profilaktyki onkologicznej, elementy terapii zajęciowej i rehabilitacji pacjentów hospicyjnych, podstawy prawne wolontariatu, Kurs podstawowy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, praktyki w DPS we Nakle pod okiem doświadczonych opiekunów stażu    Czas trwania: - okres od  kwietnia do września 2015 roku, pierwsze zajęcia 25-26 IV 2014 - systemem weekendowym, piątki od 15,00 i soboty od godz. 9,00 / wyjątek stanowi tutaj kurs pomocy przedmedycznej z uwagi na ilość godzin/,                                                                                                                         - część teoretyczna i praktyczna nie będzie się odbywała w trakcie lipca i sierpnia, które to miesiące są przeznaczone na odbycie praktyk w DPS-ie.   Zajęcia prowadzone są przez wieloletnich praktyków, specjalistów opieki paliatywnej: lekarza, pielęgniarkę i rehabilitanta, psychoonkologa, specjalistę pracy socjalnej, specjalistę counsellingu Gestalt, instruktora pierwszej pomocy Maltańskiej Słuźby Medycznej, prawnika, księdza oraz wolontariuszy Fundacji.   Miejsce szkolenia:Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, ul. Ks. Piotra Skargi 6 ( plebania kościoła p.w. Św. Stanisława), Nakło nad Notecią   Zapraszamy osoby pełnoletnie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do 7 kwietnia 2015: telefon 609 404 199,   salushomini@wp.pl Projekt dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.   

Kalendarz wydarzeń

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X