Oficjalny portal Powiatu Nakielskiego

Zmarł Antoni Zbylut - wieloletni członek Rady Powiatu

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 26 stycznia 2021 r. Pana Antoniego Zbyluta, Radnego Rady Powiatu Nakielskiego. Miał 69 lat. 

Antoni Jan Zbylut urodził się 6 września 1951 roku w Żninie. Był Absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W swojej karierze zawodowej przez wiele lat zajmował stanowiska zarządcze w przedsiębiorstwach produkcyjnych i ochronie zdrowia. Zasiadał w Radzie Powiatu Nakielskiego od samego początku powstania samorządu powiatowego. Był członkiem Rady w: 

I kadencji, trwającej w latach 1998 - 2002, 

II kadencji, trwającej w latach 2002 – 2006,

III kadencji, trwającej w latach 2006 – 2010,

IV kadencji, trwającej w latach 2010 – 2014

oraz VI, obecnie trwającej kadencji. 

W latach 2010-2014 był członkiem Zarządu Powiatu Nakielskiego. W trakcie I kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego i Obywateli, a w obecnej, od 2018 roku Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Ponadto był członkiem Komisji Rewizyjnej w II kadencji, członkiem Komisji Rewizyjnej w III kadencji oraz członkiem Komisji Budżetu i Finansów IV kadencji.

Aktywnie działał na rzecz powiatowej wspólnoty. Odważnie i skutecznie zabiegał o sprawy mieszkańców Gminy Szubin i Powiatu Nakielskiego. Miał nieprzeciętne poczucie humoru. 

Pomógł bardzo wielu ludziom. Był wspaniałym człowiekiem. 

Antoni, będzie nam Ciebie brakowało. 

Spoczywaj w pokoju.