VI Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich „O PUCHAR NOTECI” BARCIN 2021

Związek Miast i Gmin Nadnoteckich oraz Gmina Barcin organizują VI Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie „O PUCHAR NOTECI”.

Zawody zostaną rozegrane w dniu 19 września 2021 roku na rzece Noteć w Barcinie, dzierżawionej przez Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o. o.

Zasady zawodów:

1. Zawody przeprowadzone zostaną w oparciu o Zasady organizacji sportu wędkarskiego oraz Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
  2. Ograniczenie: maksymalna długość wędziska 8,0 m, typ bat wędkarski
  3. W zawodach uczestniczyć mogą członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego posiadający kartę wędkarską i aktualnie opłaconą składkę członkowską
  4. W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa.
  5. Zgłoszone 3 osobowe drużyny (mogą startować kobiety i juniorzy) reprezentować będą gminy członkowskie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich.
  6. Dla zwycięskich drużyn przewidziano puchary i nagrody.
  7. Zgłoszenia drużyn reprezentujących gminy członkowskie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich przyjmowane będą do dnia 10.09.2021 r. w Urzędzie Miejskim w Barcinie, adres korespondencyjny: Urząd Miejski w Barcinie, ul. Artylerzystów 9, 88-190 Barcin, e-mail: promocja@barcin.pl, tel. (52) 383 41 51.
  8. Harmonogram zawodów:
  • 7.00 – 8.00 Otwarcie zawodów, omówienie zasad i losowanie stanowisk
  • 8.00 – 9.50   Przygotowanie stanowisk
  • 9.50 Pierwszy sygnał, nęcenie zanętą ciężką
  • 10.00 Drugi sygnał, rozpoczęcie łowienia
  • 13.55 Trzeci sygnał – 5 minut przed końcem zawodów
  • 14.00 Czwarty sygnał – koniec łowienia
  • 14.00 – 14.30 ważenie ryb na stanowiskach
  • 14.30 – 15.00  Podsumowanie zawodów i poczęstunek

W merytorycznym przygotowaniu zawodów wędkarskich Gminę Barcin wspierać będzie Koło Nr 71 Polskiego Związku Wędkarskiego w Barcinie.