Kolejne kroki ku Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku. Wizyta Starosty na placu budowy

Jedna z najbardziej kluczowych inwestycji Powiatu Nakielskiego – budowa CAiAS nabiera coraz większego rozmachu. 12 czerwca br. na placu budowy pojawił się Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski wraz z Andrzejem Kindermanem – Wicestarostą Nakielskim oraz Jackiem Kwasigrochem – Dyrektorem Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.
Razem z inżynierami oraz pracownikami firmy REVBUD omówione zostały dotychczasowe postępy oraz dalsze kroki przebudowy ,,białej szkoły”. Wykonana została już większość przewidzianych projektem prac rozbiórkowych w istniejącym budynku oraz rozpoczęto rozbudowę gmachu o nowo zaprojektowane skrzydło północne. Ponadto przeprowadzono już roboty ziemne i wylano nowe ławy fundamentowe. Niebawem rozpoczną się także działania związane z wykonaniem izolacji ścian i nowych posadzek w piwnicy budynku istniejącego.

Budowa Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku jest odpowiedzią na spore zapotrzebowanie w naszym powiecie na miejsca aktywizacji społecznej czy warsztatów terapii zajęciowej. To w szczególności nakielski Środowiskowy Dom Samopomocy, przez utrudnienia lokalizacyjne – a co za tym idzie – ograniczoną liczbę miejsc, nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych uczestników potrzebujących wsparcia. Warto również dodać, iż nowe oblicze dawnej szkoły będzie miejscem dla każdego mieszkańca Paterka i okolic, bowiem znajdować się w nim będzie również świetlica środowiskowa obfitująca w szereg ciekawych zajęć. Nowe miejsce aktywności społecznej ma powstać do 30 września 2019 roku.