Kolejne szkolenia z pierwszej pomocy za nami.

Tym razem z naszymi zajęciami wyruszyliśmy poza teren gminy Kcynia.

Odwiedziliśmy trzy szkoły z terenu powiatu nakielskiego:

• Szkołę Podstawową im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie,
  • Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

Nasz ratownik p. Damian Garlicki „MedLife”, jak zawsze fachowo, konkretnie, bardzo merytorycznie, ale przede wszystkim z wielkim sercem i zaangażowaniem dzielił się swoją wiedzą. Bardzo cieszy nas duża wiedza uczniów. Wspaniale prowadzi się zajęcia, kiedy uczniowie są aktywni i zaangażowani.

Warsztaty z pierwszej pomocy odbywają się w ramach projektu „Wiemy jak ratować życie”. Finansowane są ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert „Zdrowie, seniorzy i wolontariat 2022”

tekst: Bartek Łyszczarz, MLUKS Orlik Kcynia

zdjęcia: Klaudia Bethke - LO Szubin, Daniel Lubawy - SP Królikowo, Piotr Jamróg - ZS Szubin