Strażacy się szkolą! Projekt dofinansowany przez Powiat

Projekt OSP Dziewierzewo pn. „Nie tylko gaszą pożary… warsztaty kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ochotników” jest jednym z kolejnych zadań dofinansowanych przez Powiat Nakielski. Dzięki niemu przeprowadzono 2 szkolenia warsztatowe, w którym brało udział 35 osób w tym strażacy ochotnicy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Zakupiono również sprzęt ratowniczy- fantom torsu osoby dorosłej. Najmłodsi mieli okazję poćwiczyć resuscytację i zadławienia. Młodzież ćwiczyła resuscytację z użyciem AED oraz ewakuację osoby poszkodowanej z samochodu. Natomiast najstarsi szkolili przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych, resuscytację z użyciem AED oraz ewakuację z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej. Poprzez uczestnictwo w zajęciach strażacy ochotnicy mieli możliwość podniesienia wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Zaznajomili się z aktualnymi wytycznymi i utrwalili wiedzę z podstawowych procedur medycznych.