„Lepszy przykład niż wykład” - forum inicjatyw lokalnych

Forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych powiatu nakielskiego „Lepszy przykład niż wykład”

generowanie pomysłów na lokalne inicjatywy poprzez upowszechnianie dobrych praktyk

Miejsce: Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, ul. Wyzwolenia 13

Termin: 7 listopada 2022 r., początek godz. 16.00

Cel: Aktywizowanie środowisk lokalnych do podejmowania inicjatyw w ramach LSR

PROGRAM FORUM

• 15.30- 16.00 Rejestracja uczestników
  • 16.00 – 16.10 Rozpoczęcie Forum - powitanie uczestników - Kamila Radzka-Januszewska - Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”,Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski
  • 16.10 – 17.30 Nowe siły na trudne czasy – skąd czerpać inspiracje do działania? Agnieszka Chlebowska - Ogurkis, mentorka innowacji, facylitatorka procesów, twórczyni działań, współzałożycielka i prezeska Fundacji Dzielnico. Moderatorka i badaczka design thinking.
  • 17.30 – 17.50 Dobre praktyki – inicjatywy zrealizowane ze środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność – projekty objęte grantem, Aleksandra Agata Minda – Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, Klub młodzieżowy „Akademia Różności”
  • 17.50 – 18.10 Lokalne źródła finansowania inicjatyw - projekty objęte grantem w ramach środków LGD, Dorota Stanek – dyrektor biura LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”
  • 18.10 – 18.30  Dobre praktyki – inicjatywy zrealizowane ze środków Powiatu Nakielskiego, Patryk Dzikowski – Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy”
  • 18.30 – 18.50 Program Współpracy Powiatu Nakielskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2023, Emilia Marach - Inspektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią