Turniej Piłki Nożnej Przystań Football Open – dzień pierwszy

14 i 15 lipca na Przystani Powiat Nakielski odbył się cykl turniejów piłki nożnej Przystań Football Open. W dwudniowych rozgrywkach udział wzięły 23 drużyny roczników 2006, 2008 oraz 2010. Jako pierwsi o godzinie dziewiątej na boisko ze sztuczną nawierzchnią wybiegli zawodnicy urodzeni w 2010 roku i młodsi – Zawisza Bydgoszcz, Łochowo I, Łochowo II oraz reprezentanci SF Junior Nakło (Polska, Belgia, Francja, Chorwacja).

Po prawie trzygodzinnej zaciętej rywalizacji podsumowano zawody, a kolejność przedstawia się następująco:

1. Zawisza Bydgoszcz
  2. Łochowo II
  3. Łochowo I
  4. Polska
  5. Belgia
  6. Francja
  7. Chorwacja

Królem strzelców został Nikodem Klecha z Bydgoskiego Zawiszy, a najlepszymi zawodnikami wybrani zostali Łukasz Czubala KS Łochowo i Kacper Pyra.

Wszyscy zawodnicy z rąk Starosty Nakielskiego Tomasza Miłowskiego otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny puchary.

Tuż po godzinie czternastej na boisku pojawiły się reprezentacje rocznika 2008 i młodsi. Na boisku rywalizowały drużyny: Skry Paterek, Dębu Potulice, KS Łochowo, Szalone Pomarańcze, Marsjanie oraz zawodnicy SF Junior (Chorwacja, Francja).

Po godzinie osiemnastej poznaliśmy zwycięzców rozgrywek oraz zdobywców nagród indywidualnych, którzy podobnie jak ich poprzednicy z rąk starosty otrzymali medale, puchary i nagrody.

Klasyfikacja rocznika 2008 i młodsi przedstawia się następująco:

1. Skra Paterek
  2. Chorwacja
  3. Szalone Pomarańcze
  4. Dąb I Potulice
  5. KS Łochowo
  6. Marsjanie
  7. Dąb II Potulice
  8. Francja

Najwięcej bramek strzelił Filip Nowak, najlepszym bramkarzem okazała się Markus Kałużny, a nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała w ręce Natana Stachowiaka.