Przystań w kolorze blue III
Dnia 18.07.2014 roku rozpoczęliśmy III edycję festynu „Przystań w kolorze blue”. Na nakielskim rynku nastąpiło oblężenie pirackie. Grupa Locomotora z Krakowa od godziny 14:00 prowadziła akcję promocyjną festynu. Szczudlarze krążyli nakielskimi uliczkami rozdając ulotki i balony zainteresowanym przechodniom. Całość tego wydarzenia zakończył spektakl uliczny. W przedstawieniu aktywnie brała udział publiczność. Występy były pełne humoru, a ich efekt artystyczny wzbogacały elementy pirotechniki.
Następnie centrum wydarzenia „Przystań w kolorze blue” stała się Przystań wodna w Nakle nad Notecią. O godz. 17:00 rozpoczął swój występ znakomity artysta szantowy – Tomasz Dziaman z zespołem. Publiczność miała okazję skorzystać z oferty ogródka piwnego oraz innych atrakcji, które tego dnia znajdowały się na przystani. Po koncercie Tomasza Dziamana mieliśmy okazję wysłuchać Jean Louis Lewandowskiego. Największą atrakcją wieczoru była projekcja filmu „Niemożliwe”. Specjalnie na tę okazję został ustawiony na terenie przystani wielki ekran projekcyjny. Po emisji filmu na zgromadzonych czekała ostatnia z atrakcji pierwszego dnia festynu, czyli fire show. Pokaz z użyciem ognia zaprezentowała grupa Locomotora. W ten widowiskowy sposób, koło północy zakończyliśmy pierwszy dzień imprezy.
Drugi dzień festynu przewidywał moc atrakcji dla mieszkańców powiatu nakielskiego.
Na najmłodszych czekały dmuchane palce zabaw, lody, wata cukrowa, stosika z zabawkami. Oferty edukacyjne dla dzieci prezentowały: Football Academy Nakło nad Notecią oraz Szkoła Języka Angielskiego Metodą Helen Doron. Oprócz tego na przystani prezentowała się firma Sun&Fun alternatywne źródła energii, Moja zdrowa rodzina, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nakle nad Notecią. Uczestnicy festynu mieli okazję zjeść pysznego karpia na stoisku Pana Karpia ze Ślesina. Chętni mogli również odbyć rejs po Noteci statkiem Władysław Łokietek. Tego samego dnia kończyły się rajd rowerowy, spływ kajakowy oraz wyprawa nordic walking. Uczestnicy zostali przywitani na scenie i mieli okazję powiedzieć kilka słów na temat własnych przeżyć związanych z wycieczkami, w których uczestniczyli. To był dopiero początek wydarzeń, które tego dnia miały miejsce na przystani. Już o godz. 18:00 na scenie zawitał kabaret Paranienormalni. Jest to jedna z najbardziej popularnych grup scenicznych w Polsce. Ich występ przyciągnął pod scenę licznie zgromadzoną publiczność, która świetnie bawiła się przy prezentowanych skeczach. Uśmiech na twarzach wywoływał Jacek Balcerzak i dr Prozak oraz najbardziej charakterystyczna postać kabaretu – słynna Mariolka. Występ Paranienormalnych trwał trochę ponad godzinę i został nagrodzony szczerym aplauzem. Następnie na scenie zaprezentowali się podopieczni Football Academy Nakło nad Notecią, którzy wykopali kilkanaście piłek w stronę publiczności. Tego dnia na mieszkańców czekała również atrakcja sponsorowana przez Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią, a była nią możliwość lotu balonem na uwięzi. Na sam koniec imprezy na scenie pojawiła się największa gwiazda III edycji festynu Przystań w kolorze blue – Patrycja Markowska. Przy zachodzie słońca bawiła się zgromadzona publiczność. Artystka prezentowała repertuar ze swojej nowej płyty „Alter Ego”, jak również starsze, wszystkim dobrze znane utwory. Po koncercie publiczność miała okazję zakupić płytę artystki, na której został złożony jej podpis. Oprócz tego po występie Patrycja Markowska bardzo chętnie rozdawała autografy. W ten sposób III edycja festynu Przystań w kolorze blue przeszła do historii. Mieszkańcy Powiatu Nakielskiego mieli możliwość spędzić w bardzo ciekawy i aktywny sposób czas na Przystani wodnej w Nakle nad Notecią i już dziś pytają o kolejne wydarzenia na przystani.
Trzeci festyn organizowany był przez Powiat Nakielski przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego funduszu Rybackiego w ramach Osi Priorytetowej 4 – Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa, zawartej w Programie Operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013”, w ramach środka 4.1 „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa”.