Wyjazd studyjny uczniów ZSP Lubaszcz do Volkswagen Poznań

Dnia 31 marca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu, kształcący się w zawodach związanych z mechaniką pojazdową, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Poznania do fabryki samochodów użytkowych „Volkswagen - Poznań”. Uczestnicy wraz z p. Stanisławem Sokołowskim  i p. Arkadiuszem Kamińskim  zwiedzali zakład, który jako jedyny, produkuje samochody Volkswagen Caddy oraz Caddy Maxi. W fabryce montowane są również samochody serii Transporter. Uczniowie zapoznali się z technologią montażu od podstaw do gotowego wyrobu. Volkswagen Caddy BiFuel został wybrany Samochodem Nowej Ery w konkursie Napęd Nowej Ery. Fleet Awards Polska 2012 Volkswagen Caddy został ogłoszony Samochodem Flotowym Roku w kategorii Dostawcze do 2,29 t. W Konkursie Fleet Derby 2012 VW Caddy został wybrany Najlepszym Samochodem Flotowym w kategorii Mały Samochód Dostawczy. Uczniowie zwiedzili dział budowy karoserii oraz dział montażu. W ramach spotkania  z specjalistą mogli dowiedzieć się wielu szczegółów na temat prac wykonywanych w odpowiednich działach. Najbardziej spodobał się uczniom spawalnia, która znajduje się w dwóch halach. Łączna ich powierzchnia to prawie 58 000 m2, co równa się powierzchni 5 boisk piłkarskich. Załoga działu  to ponad 1500 osób. Jest to najliczniejszy zespół w Volkswagen Poznań.  Po wizycie uczniowie udali się na ciepły posiłek , który był również zagwarantowany w ramach projektu.

Wyjazd  zorganizowany zostały zgodnie z projektem „Szkoła zawodowa  świadomym wyborem” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.