Spotkanie sieci współpracy i samoksztalcenia

Dnia 19.02.2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy odbyły się kolejne spotkania sieci współpracy i samokształcenia w ramach projektu „Współczesny nauczyciel - program wsparcia szkół i przedszkoli w powiecie nakielskim”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty” Działanie 3.5 – kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół. Okres realizacji ww. projektu przypada na okres od 01.08.2013 do 31.07.2014. Było to drugie spotkanie sieci dyrektorskiej –Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły oraz pierwsze spotkanie sieci nauczycielskiej – Promocja i budowanie wizerunku szoły.

W spotkaniu sieci dyrektorskiej wzięło udział 24 dyrektorów biorących udział w projekcie. Natomiast w sieci nauczycielskiej uczestniczyło 25 nauczycieli. Oprócz obecnej kadry pedagogicznej na spotkania został zaproszony przez koordynatora sieci ekspert w dziedzinie budowania wizerunku oraz public relations - Pan Wojciech Trempała, który jest wykfalifikowanym coachem oraz Asystentem na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Oprócz tego posiada doświadczenie związane z kreowaniem wizerunku instytucji publicznych, szkół wyższych, prywatnych przedsiębiorstw.

Spotkania miało  charakter warsztatowy.  Specjalista prezentował zagadnienia związane z budowaniem wizerunku Szkoły. Ponadto przekazywał wiedzę dyrektorom  i nauczycielom opierając się na badaniach przeprowadzonych przez autorytety z dziedziny PR, na badaniach, których jest autorem oraz
 na własnym doświadczeniu. Uczestnicy spotkań prezentowali również problemy własnych szkół, zgłaszali uwagi związane z tematem sieci, na które Pan Wojciech Trempała w wyczerpujący sposób udzielał odpowiedzi. Ekspert przedstawił również nowoczesne techniki promocji szkoły m.in. spoty reklamowe, tzw. lip duby na przykładzie renomowanych Uczelni Wyższych - Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod koniec swoich rozważań ekspert w porozumieniu z dyrektorami oraz nauczycielami zaproponował plan działania na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 25 marca 2014 r. w ZSP im prof. Emila Chroboczka w Szubinie.