Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

13 marca 2024 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Obradom przewodniczył Pan Tomasz Miłowski – Wicestarosta Nakielski.

Podczas posiedzenia przedstawiona została informacja na temat stanu bezpieczeństwa powodziowego na terenie powiatu nakielskiego. Informację przedstawił Pan Szymon Grzegorzewicz – kierownik Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej (RPC).

Następnie głos zabrał Pan Sebastian Kozłowski – podinspektor w Referacie Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, który przedstawił informację o działaniach prowadzonych na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu nakielskiego.

Podczas posiedzenia członkowie komisji i zespołu po zapoznaniu się z informacją przedstawioną przez Pana Jana Poźniaka – Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, pozytywnie ocenili stan porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu nakielskiego. Jednocześnie Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie oceniła pracę Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Następnie członkowie komisji i zespołu po zapoznaniu się z informacją Pana Sławomira Murawskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią , pozytywnie ocenili stan bezpieczeństwa pożarowego i inne zadania wykonywane przez Straż Pożarną na terenie powiatu nakielskiego. Jednocześnie Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie oceniła pracę Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią.

Przedstawiono też w formie pisemnej informację z realizacji w 2023 roku Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2022-2024 pn. Bezpieczny Powiat Nakielski.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.