Kursy spawania dwoma metodami MAG/MIG i operatora koparko-ładowarki

W ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja” dla uczniów szkół kształcenia zawodowego, organizowane są specjalistyczne szkolenia i kursy w celu zdobycia kompetencji zgodnych z oczekiwaniami rynku pracy. W projekcie biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Zdobywają kwalifikacje w trwających kursach spawania dwoma metodami oraz operatora koparko–ładowarki.  Po ukończeniu pierwszego z nich młodzież otrzyma uprawnienia spawalnicze MAG/MIG. Zajęcia odbywają się w Ośrodku Kształcenia Zawodowego „Kursal” w Nakle nad Notecią. Praktyczna nauka na kursie operator koparko–ładowarki ma miejsce w Bydgoszczy w filii ośrodka. Uczniowie uzyskają uprawnienia do obsługi sprzętu oraz do robót ziemnych. Projekt „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja” realizowany jest przez Powiat Nakielski w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Materiał: ZSP w Lubaszczu