Starosta Nakielski przyznał stypendia uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych, pobierających naukę na terenie

23 czerwca 2022 roku Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wicestarosta Tomasz Miłowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią Ewa Szłapa, wręczyli stypendia uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego. W tym roku stypendia otrzymała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, tj.:

Wiktoria Kowalska za I miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym w kategorii: kadetka,

Julia Rocławska za I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Grand Prix o Puchar Firmy PROBIT w kategorii „Najlepsza Juniorka do lat 18”, II miejsce w ogólnopolskim XXIV Turnieju Szachowym PITS-Wapno 2022 w kategorii kobiet, I miejsce w międzynarodowym drużynowym turnieju szachowym „The World Online School Chess” Lycee Lamarck Francja oraz tytuł Sędziego Szachowego Klasy Młodzieżowej,

Alan Jagodziński za tytuł finalisty XXX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, tytuł finalisty XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej, II miejsce w szachach szybkich w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ziemi Toruńskiej i III miejsce w szachach błyskawicznych w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ziemi Toruńskiej,

Olaf Jagodziński za II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ziemi Toruńskiej w szachach błyskawicznych, III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ziemi Toruńskiej w szachach szybkich, tytuł laureata III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

oraz uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Hubert Olszewski za tytułu finalisty XLVIII Olimpiady Geograficznej.

Podziękowania otrzymali także opiekunowie uczniów: Ewa Mieczkowska-Szczekot, Piotr Szybowicz, Tomasz Kaszewski oraz Andrzej Kinderman.