Dyktando z okazji Dnia Kobiet

W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl po raz kolejny organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.

Głównym celem naszej akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Szukasz pomysłów, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie lub przyjaciółce Dzień Kobiet?

Już 8 marca możesz wygrać kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.

Portal edukacyjny Dyktanda.pl przygotował specjalną propozycję na święto kobiet. Konkurs polegający na rozwiązaniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie udostępnione w Dniu Kobiet!

Jeśli uwielbiasz rywalizację, chcesz zabłysnąć wiedzą, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji upływającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online 8 marca 2022 r. między godziną 18:00 a 19:00.

Nagroda gwarantowana to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie zwyciężczyni znajdzie dosłownie wszystko. Ty wybierasz, na co przeznaczysz wygraną.

Szczegóły konkursu, a także link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stronie: https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2

Powodzenia!

Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci w przygotowaniu się do rozwiązania dyktanda:

• Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  • Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  • Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  • Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  • Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  • Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.
  • Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. :)

Zespół Dyktanda.pl