Stowarzyszenie „Marzenie” uczy przedszkolaków kodowania

Stowarzyszenie „Marzenie” działające przy Przedszkolu Miejskim w Kcyni pozyskało dotację z Powiatu Nakielskiego na realizację projektu pn. "Powstańcze kodowanie - przedszkolaki uczą się kodowania" w ramach konkursu ofert nr 1/2021.

W ramach tego projektu dzieci nie tylko zapoznają się z zasadami kodowania, ale także poszerzą swoją wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego. Oprócz ćwiczenia zdolności logicznych i matematycznych będą również zgłębiać wiedzę dotycząca zrywu niepodległościowego. A to wszystko za sprawą kodów związanych z miejscami pamięci narodowej.

Póki co grupie „Jeżyki” została przekazana profesjonalna mata wraz z zestawem do kodowania. Oczywiście z maty będą mogły korzystać pozostałe grupy. Wkrótce opracowane zostaną plansze powstańcze, które dzieci za pomocą specjalnych kodów będą układać. W dalszym etapie rozpoczną się zajęcia z kodowania.

Życzymy powodzenia i przyjemnej zabawy i nauki!

Materiał: Stowarzyszenie MARZENIE

Na zdjęciu dzieci w wieku przedszkolnym siedzące w kole, grające w grę ruchową.