Stężenie pyłu zawieszonego PM10 ponad normy

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje informację Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy o wystąpieniu w dniu 18.02.2021 r. przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) dla: miasta Nakło nad Notecią. Średniodobowe stężenia pyłu zawieszonego PM10 dla stacji pomiarowej przy ul. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią wyniosły 111,5 µg/m3.

Prognoza na dzień 19.02.2021r. dla stężeń średniodobowych pyłu PM10, przygotowana na podstawie analizy danych i prognoz meteorologicznych oraz aktualnych wyników pomiarów wskazuje na ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 w mieście Nakło nad Notecią.

Treść wydanego komunikatu, w którym znajdują się informacje o zagrożeniu, możliwe negatywne skutki dla zdrowia oraz zalecane środki ostrożności dla ludności, znajduje się na stronie internetowej Inspekcji Ochrony Środowiska - link : http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/rwms/content/show/2867

Ostrzeżenie do pobrania w pliku PDF.

Data dodania 19 lutego 2021