Stężenie pyłu PM10

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje informację Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy o wystąpieniu w dniu 21.02.2021 r. przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3) w mieście Nakło nad Notecią. Średniodobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 na stacji pomiarowej przy ul. Św. Wawrzyńca w Nakle wyniosło 117,7 µg/m3.

Prognoza na dzień 22.02.2021 r. dla stężeń średniodobowych pyłu PM10, przygotowana na podstawie analizy danych i prognoz meteorologicznych oraz aktualnych wyników pomiarów, wykazuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 w Nakle nad Notecią i poziomu informowania dla pyłu PM10 w miastach: Bydgoszcz i Grudziądz.

Treść wydanego komunikatu, w którym znajdują się informacje o zagrożeniu, możliwe negatywne skutki dla zdrowia oraz zalecane środki ostrożności dla ludności, znajduje się na stronie internetowej Inspekcji Ochrony Środowiska - link :  http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/rwms/content/show/2989

Data dodania 22 lutego 2021