ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Corocznie od 2008 roku 2 kwietnia obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Chociaż coraz więcej wiemy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, form terapii i sposobów wspierania osób z autyzmem, wciąż jest jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii w tym zakresie. Jak każda inna „niepewność”, „niewiadoma”- ta dotycząca autyzmu, może także budzić lęk, niezrozumienie, rodzić sztywne, a często nawet  niewłaściwe przekonania. Dzień Świadomości Autyzmu może być doskonałą okazją do pochylenia się nad problemami tych osób, zrozumienia ich, pogłębienia wiedzy, a także zbudowania pewności, że każdy z nas na swój sposób może pomagać im pomagać, chociażby poprzez akceptację, przekazywanie rzetelnej wiedzy innym, unikanie wykluczania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ze społeczeństwa. Pamiętajmy, że wyrazem naszej solidarności z osobami dotkniętymi  zaburzeniami ze spektrum jest kolor niebieski. Zachęcamy więc do wyrażenia naszej otwartości, zrozumienia i akceptacji dla tych osób poprzez założenie niebieskich ubrań, zapalenie w oknie niebieskiej  lampki, czy zrobienie w tym kolorze jakiejś dekoracji naszego domu.  Nie bądźmy obojętni, bądźmy na niebiesko! Tak, jak w poprzednich latach nasza Poradnia włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Bardzo żałujemy, że nie możemy w tym roku, ze względu na pandemię, spotkać się z Wami osobiście. Jesteśmy jednak naszymi myślami z Wami. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi artykułami na temat autyzmu na naszej stronie internetowej www.pppnaklo.pl.

Materiał: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią

Data dodania 01 kwietnia 2021