Smakować region – cykl warsztatów dla mieszkańców sołectwa Łankowice i Wolwark

30 kwietnia w Łankowicach odbyły się warsztaty kulinarno-plastyczne w ramach projektu KGW Młode Łanki pn. "Smakować region – cykl warsztatów kulinarno-artystycznych oraz organizacja wyjazdu dla mieszkańców sołectwa Łankowice i Wolwark" dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego.

Pierwsze zajęcia  skierowane zostały do dzieci z sołectwa Łankowice, kolejne - dedykowane dzieciom z sołectwa Wolwark - odbędą się 21 maja. W ramach warsztatów uczestnicy dekorowali mazurki, które przygotowały panie z KGW SAMI SWOI. Malowali także odlewy gipsowe (jajeczka, owoce i warzywa) oraz zaprojektowały ( a właściwie pokolorowały) i wybrały projekt fotościanki, która w ramach projektu stanie na placu zabaw. Tematyka warsztatów dotyczyła m.in. tradycji wielkanocnych. W ramach projektu oprócz warsztatów zapanowano także postawienie fotościanek, organizację wyjazdu do skanseu oraz zakup potrzebnych materiałów celem realizacji projektu.

Materiał Anna Duda-Nowicka KGW Młode Łanki
Nie wyrażamy zgody na komentowanie artykułu.

Data dodania 04 maja 2021