Sukces Fabiana Tomaszewskiego z ZSP w Samostrzelu

Finalista XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

23 kwietnia 2021 r. ponad 100 uczniów ze szkół średnich wystartowało w eliminacjach okręgowych XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tegorocznym gospodarzem konkursu był Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Ze względu na sytuację epidemiczną, eliminacje okręgowe odbyły się w reżimie sanitarnym w podziale na grupy, w różnych salach i budynkach 4 wydziałów uniwersytetu. Po rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań ściśle związanych z zawodem oraz zadań praktycznych okazało się, że Fabian Tomaszewski wywalczył sobie awans do etapu centralnego, zajmując II miejsce w bloku tematycznym - produkcja roślinna. Warto podkreślić, że laureaci eliminacji centralnych uzyskują możliwość studiowania na wielu prestiżowych uczelniach i uniwersytetach. Na szczególne uznanie zasługują także reprezentanci ZSP w Samostrzelu: Wiktoria Wachowska, która zajęła VI miejsce w bloku tematycznym - weterynaria i Adam Wajer, zajmując również VI miejsce w bloku tematycznym – agrobiznes. Etap centralny olimpiady przeprowadzony zostanie w czerwcu br. na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska

Data dodania 04 maja 2021