Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

7 czerwca 2021 roku o 14:00 w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczystość rozpoczęto mszą święta w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy po czym zaproszeni, wśród których na honorowym miejscu znaleźli się byli radni województwa, przemieścili się do filharmonii, gdzie serdecznie przywitał ich dyrektor Maciej Puto. Po tym rozpoczęciu swoje słowa do obecnych gości skierowali przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Marszałek Województwa Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Poruszono kwestie trudnego czasu jakim była i jest sytuacja epidemiczna spowodowana COVID-19, a także przekazano podziękowania i podkreślono znaczącą, szczególnie w tym okresie, i niezwykle ważną pracę służb ratowniczych, dyrektorów szpitali oraz Domów Pomocy Społecznych. Personalne podziękowania skierowane zostały m.in. do pani Adrianny Nowickiej Prezes Zarządu Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie.

Całość uświetnił niesamowity koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis. Na pamiątkę niniejszej, świątecznej sesji przekazane zostały także książki pt. „Wanda Błeńska. Spełnione życie”. Wybór publikacji wynika z aktualnie obchodzonego w Województwie Kujawsko-Pomorskim Roku Wandy Błeńskiej. Po zakończeniu oficjalnej i uroczystej części goście udali się na poczęstunek do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.

Powiat Nakielski reprezentowany był przez Wicestarostę Nakielskiego Tomasza Miłowskiego, który w imieniu całego powiatu złożył na ręce pani Elżbiety Piniewskiej i pana Piotra Całbeckiego serdeczne życzenia dla wszystkich mieszkańców województwa.

Data dodania 08 czerwca 2021