OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE - gwałtowne wzrosty stanów wody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 16.07.2021 r. od godz. 10:45 do dnia 17.07.2021 r. do godz. 10:00  w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów również o charakterze burzowym, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych stany wody mogą punktowo osiągnąć stany ostrzegawcze, a także alarmowe.

Stopień zagrożenia: 1.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Obszar: Noteć górna, Noteć środkowa, Rejon hydrologiczny Warty (zachodniopomorskie, pomorskie, opolskie, wielkopolskie, lubuskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie).

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu.

Data dodania 16 lipca 2021