BURZE Z GRADEM (2 STOPIEŃ) - ostrzeżenie meteorologiczne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 16.07.2021 r. od godz. 12:30 do dnia 17.07.2021 r. do godz. 08:00  prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Stopień zagrożenia: 2.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: Aktualizacja dotyczy prognozowanej wysokości opadów. Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane.

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Burza - poradnik

Wichury - poradnik