LO Staszic - kreatywność przede wszystkim!

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią wzięły udział w zajęciach pozalekcyjnych, w ramach których napisały w języku angielskim nową wersję „Czerwonego Kapturka”. Książeczka dedykowana jest młodszym koleżankom i kolegom uczącym się w szkole podstawowej oraz przekazana zostanie nauczycielom języka angielskiego w szkołach podstawowych na terenie powiatu nakielskiego. Zajęcia odbywały się w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu finansowanego przez powiat nakielski, zatytułowanego „Kreatywność przede wszystkim!” Po całym procesie przygotowania oprawy graficznej oraz druku możemy podziwiać pierwsze efekty ich pracy! Działania podjęte w ramach projektu miały na celu stworzenie uczniom okazji do rozwoju wyobraźni, nieszablonowego myślenia, innowacyjności oraz samodzielności, co wpisywało się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Projekt sam w sobie był działaniem innowacyjnym, ponieważ polegał na współpracy szkoły, jej organu prowadzącego oraz jednostki doskonalenia nauczycieli. Koordynator projektu zaprosił do współpracy doradczynie metodyczne przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli, które przygotowały oprawę metodyczną do książeczki. Na stronie KP CEN można znaleźć scenariusze zajęć opartych na pracy z książeczką, a ona sama opatrzona została dodatkiem, w którym zamieszczono ćwiczenia w formie tradycyjnej, jak i online. Książka w formacie PDF jest również dostępna na stronie internetowej placówki. Sama książeczka napisana została przez uczennice w taki sposób, aby uczniowie szkoły podstawowej mogli wystawić ją w formie sztuki teatralnej. Autorkami książeczki „Little Red Wolfy Hood” są Zuzanna Gamalska i Julia Mazgaj. Ilustracje przygotowane zostały przez Zuzannę Gamalską i Oliwię Żywicką. W ramach projektu napisane zostały jeszcze dwie książki, które zostaną opublikowane już wkrótce. Koordynator projektu, Joanna Betscher, pragnie podziękować swoim uczniom za zaangażowanie i chęć współpracy, doradczyniom metodycznym za wsparcie przy przygotowaniu scenariuszy i zadań, panu Piotrowi Benenowskiemu za oprawę graficzną książeczki, oraz członkom Zarządu Rady Powiatu Nakielskiego za przyznanie grantu na realizację tego projektu.

Tekst: Joanna Betscher

Data dodania 13 września 2021