Koncerty, wystepy, pokazy i zabawy - Dożynki Powiatowo-Gminne udane!

Dożynki 2021 r.

Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne odbyły się w Ciężkowie 11 września. Pogoda tego dnia sprzyjała organizatorom i uczestnikom wydarzenia, pozwalając na celebrację Święta Plonów w słonecznej i ciepłej atmosferze. Mnogość stoisk z regionalnym jedzeniem i rękodziełem, występy muzyczne, pokaz iluzjonisty czy dmuchany zamek dla dzieci oraz wiele innych atrakcji urozmaiciły ten dzień.

Krok po kroku...

Uroczystość rozpoczęła się od dziękczynnej mszy świętej w kościele w Ciężkowie, skąd wyruszył przemarsz korowodu dożynkowego na czele z orkiestrą dętą OSP Kcynia. Po dotarciu na miejsce głównych obchodów powitano i przedstawiono gospodarzy oraz zaproszonych gości, wśród nich znależli się: Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski, Mariusz Piotrkowski burmistrz Szubina, Natasza Wiśniewska sołtys Ciężkowa, Barbara Świątkowska sołtys Retkowa, Tadeusz Ciesielski sołtys Dąbrówki Słupskiej, starości dożynkowi - powiatowi Ewa Okonek i Jarosław Jagodziński oraz gminni Bogumiła Kacak i Marek Gaczkowski,Iwona Kozłowska poseł na Sejm RP, Jan Szopiński poseł na Sejm RP, Radosław Kempinski wicewojewoda kujawsko-pomorski, mł. insp. Rafał Makarewicz komendant powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, mł. bryg. P. Cholerzyński zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią, Anna Kijowska przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie, Zbigniew Sabaciński przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, Wioletta Borys-Stachowiak zastępca burmistrza Szubina, Alina Gordon dyrektor Szubińskiego Domu Kultury, Kamila Czechowska dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Jan Kostecki przewodniczący Rady Seniorów Gminy Szubin.

Ważnym momentem było przekazanie chleba z tegorocznych plonów gospodarzom dożynek i podzielenie się nim ze wszystkimi zebranymi. Po oficjalnej części rozpoczęła się część artystyczna, na którą składało się wiele występów, m.in. koncert orkiestry dętej OSP Kcynia, występ zespołu „Kołaczkowianki”, kapeli z Rynarzewa, pokaz iluzjonisty, zumby i karate oraz wyczekiwany koncert gwiazdy wieczoru - zespołu disco-polo "Soleo". Wszyscy mogli równolegle korzystać ze stosik z jedzeniem, fotobudki, stoiska z watą cukrową oraz popcornem. Ponadto podczas dożynek istniała możliwość skorzystania ze specjalnych stoisk takich jak mobilny punkt szczepień czy możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym oraz stoisk instytucji m.in. Urzędu Miejskiego w Szubinie, Banku Spółdzielczego, Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Doceniono ozdoby dozynkowe

W trakcie trwania zabaw i pokazów, komisja konkursowa oceniła wieńce, ozdoby oraz zagrody przygotowane i zgłoszone do  dożynkowego konkursu.  przerwie między występami przedstawiono wyniki i wręczono nagrody.

Wyniki konkursów natomiast prezentują się następująco:
Najładniejszy wieniec dożynkowy
  1. 1 miejsce KGW Rozpętek
  2. 2 miejsce Sołectwo Dąbrówka Słupska
Najładniejsza ozdoba dożynkowa
  1. 1 miejsce Sołectwo Królikowo
  2. 2 miejsce KGW Retkowo
  3. 3 miejsce Sołectwo Szczepice i Sołectwo Ciężkowo
Najciekawsza zagroda dożynkowa
  1. 1 miejsce Renata i Andrzej Świtała
  2. 2 miejsce Karolina i Marek Klimowicz
  3. 3 miejsce Marlena Woźniak

Dobrze spędzony czas

Dożynki 2021 bezapelacyjnie nalezą do tych udanych. Każdy znalazł coś dla siebie od najmłodszych do najstarszych, a kończąca uroczystość, zabawa taneczna idealnie wpisała się w podsumowanie tego dobrze spędzonego czasu.

Data dodania 14 września 2021