Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego Szóstek Piłkarskich

13 października br. w Nakle nad Notecią odbyły się mistrzostwa powiatu nakielskiego szóstek piłkarskich. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: ZST w Kcyni, ZS w Lubaszczu, ZSŻŚ w Nakle nad Notecią oraz ZS w Szubinie, który wystawił 11-osobowy zespół do rywalizacji. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły z Lubaszcza oraz Szubina. Mecz rozgrywany był pod dyktando uczniów z Szubina, ale nie udawało im się postawić kropki nad „i” w postaci strzelenia bramki, dopiero na 3 min przed końcem spotkania bramkarz rywali został pokonany, a chłopacy z Szubina zapewnili sobie skromne zwycięstwo 1:0 w meczu otwarcia. W drugim meczu uczniowie z ZS w Szubinie zmierzyli się z drużyną z Nakła nad Notecią, był to przedwczesny finał, gdyż patrząc na umiejętności było widać, że obie drużyny miały przewagę nad resztą zespołów. Mecz zaczął się idealnie bo już w 2 minucie meczu zza pola karnego fantastycznym uderzeniem popisał się Adrian Gorajewski otwierając wynik spotkania. Reszta meczu to już wyrównana walka w środku pola, każda z drużyn miała swoje okazje, lecz bramkarz Tobiasz Nowicki kapitalnie bronił strzały rywali, dzięki czemu udało się wygrać po raz kolejny skromnie 1:0. W trzecim spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się ze szkołą z Kcyni, chłopacy jako liderzy grupy pokazali klasę wygrywając spotkanie aż 6:0, przypieczętowując wygranie całego turnieju. Podczas meczu zawodnicy mieli kilka świetnych akcji, aż ręce same składały się do oklasków. W drużynie MISTRZÓW POWIATU NAKIELSKIEGO zagrali: Adrian Gorajewski, Hubert Paszkiet, Jakub Matuszewski, Kamil Sowa, Tobiasz Nowicki, Alex Lisiecki, Szymon Berka, Szymon Brzykcy, Kacper Wojciechowski, Mateusz Piekarski, Jakub Milicki. Zawodnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Materiał: ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Data dodania 15 października 2021