Zaproszenie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej

Zaproszenie Podmiotów Ekonomii Społecznej do współpracy w projekcie „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość 2”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie zaprasza Podmioty Ekonomii Społecznej do składania ofert na realizację:

1. Warsztatów pielęgnacji ciała,
  2. Programu kulinarnego. Zajęcia zostaną zorganizowane od czerwca do września 2022 roku w dni robocze, w przedziale czasowym  w godz. 9.30-15.30, w dwóch lokalizacjach:
    1.  - Świetlica Wiejska w Rynarzewie, ul. Bydgoska 2,
    2. - Świetlica Wiejska w Zamościu ul. Wierzbowa 1, gmina Szubin.

1. Organizacja warsztatów pielęgnacji ciała w każdym Klubie: 8 dni po 4 godziny zegarowe w każdym Klubie.

Nauka wykonywania naturalnych peelingów do stóp, soli do kąpieli, face fitness, manicure, pedicure. Dbałość o witalność skóry osób w dojrzałym wieku.

Utrwalanie dobrych nawyków higienicznych. Nauka wykonywania naturalnych kosmetyków dla osób z dojrzałą cerą, maseczki rewitalizujące, aromaterapia.

Zakup niezbędnych do realizacji warsztatów surowców. Niezbędny wysoki poziom reżimu sanitarnego.

2. Program kulinarny: 11 dni po 4 godziny zegarowe w każdym Klubie.

Organizacja 11 czterogodzinnych warsztatów kulinarnych w każdym Klubie, dzielonych na dwugodzinne sesje. Wykonanie w trakcie 1 dwugodzinnej sesji 15 porcji 1 potrawy z zakresu kulinarnego: smaki dzieciństwa lub pałuckie potrawy i popularne przepisy regionu lub europejskie zwyczaje, przysmaki i rozpoznawalne produkty lub  kuchnie świata - nowoczesne przepisy. Zlecający zakłada realizację dwóch sesji w 1 dniu w tym samym Klubie.

Niezbędne podjęcie w trakcie zajęć zagadnień merytorycznych zwiększających wiedzę uczestników, minimum: dieta osób z nadwagą; niedożywienie, niedobory witaminowe osób w wieku  60+; choroby układu pokarmowego osób w wieku dojrzałym; zapobieganie chorobom cywilizacyjnym poprzez właściwy dobór żywności; nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania w życiu codziennym; planowanie i organizacja działań kulinarnych; rozwijanie samodzielności i sprawności manualnej w kuchni; nauka zachowań prozdrowotnych.

Dostarczenie wszystkim uczestnikom zajęć wydrukowanych przepisów potraw.

Zakup niezbędnych do realizacji warsztatów surowców do przygotowywania potraw w ilości niezbędnej do wykonania podczas każdych dwugodzinnych sesji 15 porcji 1 potrawy. Co oznacza, przygotowanie w 1 dniu warsztatowym 2 potraw złożonych z 15 porcji.

Charakterystyka działań w projekcie „Aktywni Razem -> Rynarzewo + Zamość 2”:

Wzmocnienie u osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu umiejętności niezbędnych do życia osobistego i społecznego. Umożliwienie doświadczenia wielopłaszczyznowego rozwoju. Uwzględnienie wiedzy, umiejętności i możliwości uczestników. Wzmacnianie aktywności poznawczej. Kształtowanie samowiedzy. Zmniejszanie syndromu wyuczonej bezradności. Wzmacnianie dobrostanu psychofizycznego.  Podmiotowe i autonomiczne traktowanie uczestników, pokazywanie im świata jako miejsca, w którym oni sami mogą przeżywać ciekawe procesy i następnie korzystać z  tych  doświadczeń  we własnym środowisku.

PES zainteresowane współpracą zapraszamy do składania ofert mailowo do 18 maja br., godz. 9.00.

Informacje dotyczące współpracy z PES udziela koordynator projektu: marzena.mierzwinska@mgopsszubin.pl

Data dodania 11 maja 2022