Ogród Botaniczny i ekologiczny ogródek w Kcyni

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie” realizuje w Przedszkolu Miejskim w Kcyni projekt z dofinansowaniem ze środków Powiatu Nakielskiego pn. „Organizacja wyjazdu do Ogrodu Botanicznego oraz utworzenie ekologicznego ogródka przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni”.

W ramach projektu 4 maja dwie grupy wyjechały na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Myślęcinek w Bydgoszczy. W dniu dzisiejszym przystąpiono do realizacji ekologicznego ogrodu przy przedszkolu. W ostatnich latach dzięki wsparciu ze środków Rady Rodziców oraz projektów udało się zagospodarować tereny zielone przed budynkiem przedszkola.

Powstał ogród sensoryczny oraz EŚKA czyli Edukacyjna Ścieżka Kulturalno-Animacyjna. Tym razem postanowiliśmy wzbogacić tę przestrzeń o elementy ekologicznego ogrodu. Zamówiono specjalne donice i skrzynie, do których dzieci posadziły i wysiały zioła i kwiaty. Teraz będą przez najbliższe tygodnie obserwować czy z wysianych nasion i posadzonych cebulek kwiatów wyrosną rośliny. Dodatkowo zakupiono elementy wyposażenia ogrodu m.in. ozdobną gęś, donice na płot oraz domek dla owadów. Pomysłodawczynią projektu jest Przewodnicząca Rady Rodziców.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Data dodania 11 maja 2022