Piknik na Przystani!

ZAPRASZAMY NA PIKNIK/WYDARZENIE KULTURALNO-REKREACYJNE

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu nakielskiego na piknik/wydarzenie kulturalno-rekreacyjne, który odbędzie się 24 czerwca 2022 na Przystani Powiat Nakielski. Piknik odbywa się w ramach realizacji projektu „Akceptuję III-formy aktywizacji mieszkańców powiatu nakielskiego”. Ma na celu aktywizację społeczną. Udział w pikniku jest bezpłatny.

W ramach pikniku na scenie wystąpi szantowy zespół Własny Port z Bydgoszczy. Muzycy zagrają ok. godz. 19.30. Ale na przystań zapraszamy już wcześniej.

Zespół Własny Port powstał w roku 2003. Muzycy mówią o sobie tak „chociaż wciąż jesteśmy niesforni i wciąż trzymają się nas psoty, to niesiemy całkiem okazały bagaż doświadczeń. Wystąpiliśmy na setkach festiwali i zagraliśmy kilka tysięcy koncertów i ciągle nam mało. Nagraliśmy dwie płyty, wkrótce narodzi się trzecia a pomysłów mamy jeszcze na kilka. Nasz piękny kraj przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz oraz odwiedziliśmy kilka sąsiednich i ciągle szukamy miejsc, gdzie nasza muzyka jeszcze nie zabrzmiała”.

„Własny Port” to magia, którą udało się ujarzmić dzięki wieloletniej przyjaźni. Zespół został założony przez 3 osoby i tworzą go: Piotr Gąsiewski – gitarzysta, kompozytor i dusza wszelkich spotkań międzyludzkich. Rafał Ordak – autor piosenek, wokalista i konferansjer amator. Marcin Kijak – basista i lekko zaspane, ale zawsze – „zwierze” sceniczne. Po latach dołączył do nich Maciej Drapiński – akordeonista, człowiek o wielkim poczuciu humoru, taki zepołowy „plasterek” na troski.

Oprócz koncertu organizatorzy zaplanowali również konkursy, gry i zabawy angażujące publiczność. Będzie można skosztować pysznych kiełbasek z grilla.

Projekt „Akceptuję III - formy aktywizacji mieszkańców powiatu nakielskiego” realizowany jest w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2014-2020, wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RLKS.

Data dodania 22 czerwca 2022