Rajdy w ramach Rowerowej Stolicy Polski

W sobotę 18 czerwca 2022 roku w ramach Rowerowej Stolicy Polski obyły się dwa rajdy rowerowe.

Miejscem docelowym każdego z nich była Przystań Powiat Nakielski, gdzie każda zarejestrowana osoba otrzymał ciepły posiłek oraz napoje. Grupa nakielska wyruszyła z Przystani o godz. 10:00 na trasę Nakło-Bielawy-Anieliny-Łodzia-Samostrzel-Ludwikowo-Kowalewko-Paulina-Paterek-Nakło. Do rajdu zgłosiło się 35 osób, ostatecznie na trasę wyruszyło 29 osób.

Drugi rajd rozpoczął się na Starym Rynku w Bydgoszczy o 10:00. Po przejechaniu przez Bydgoszcz uczestnicy ruszyli w kierunku zachodnim, a potem nową ścieżką rowerową przez Łochowo do Nakła. Na Przystani byli ok. 12:00.

Na przystani uczestników rajdów powitał Tadeusz Sobol starosta nakielski oraz Łukasz Krupa wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Organizatorem rajdów była Metropolia Bydgoska przy współudziale Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Data dodania 23 czerwca 2022