Starosta Nakielski w Zarządzie ZIT BydOF

W czwartek, 15 września odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu sterującego nowego ZIT BydOF. To nowa instytucja, która pozwoli Bydgoszczy i jej sąsiadom z Metropolii Bydgoszcz skutecznie sięgać po duże pieniądze z Unii Europejskiej. Powstała by wszystkie samorządy skutecznie wykorzystały środki z perspektywy unijnej na lata 2021 – 2027. Obszar Metropolii Bydgoszcz zamieszkuje ponad 600 tys. osób.

ZIT BydOF tworzą gminy i powiaty będące członkami Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Prezydent Miasta Bydgoszczy jest liderem „Porozumienia” z 31 sierpnia. Siedziba instytucji znajduje się w Bydgoszczy, a funkcje administracyjne pełni Biuro ZIT Urzędu Miasta.

Ponadto funkcję uchwałodawczą pełni Komitet Sterujący. Przewodniczącym Komitetu został prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Zastępcą Przewodniczącego został Wójt Nowej Wsi Wielkiej – Wojciech Oskwarek. W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele wszystkich samorządów.

Funkcję opiniodawczo-uchwałodawczą pełni Zarząd ZIT BydOF, który składa się z lidera, m. Bydgoszcz i 6 członków. W skład Zarządu ZIT BydOF weszli:  Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy, Wojciech Porzych – Starosta Bydgoski, Jacek Idzi Kaczmarek – Burmistrz Łabiszyna, Marek Szaruga – Burmistrz Kcyni, Sławomir Napierała – Burmistrz Nakła nad Notecią, Dariusz Fundator – Wójt Gminy Białe Błota oraz Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Metropolii Bydgoszcz - link.

Mapa przedstawiająca obszar działania stowarzyszenia

Data dodania 19 września 2022