17 września - Pamiętamy

17 września 1939 roku rozpoczęła się zbrojna agresja ZSRR na Polskę, która została zaplanowana przez Związek Radziecki i Niemcy w podpisanym w sierpniu 1939 r. pakcie Ribbentrop-Mołotow. 17 września 2022 r. - 83 lata po agresji, delegacja szkoły, na zaproszenie Rady Miejskiej z przewodniczącą Anną Kijowską i burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim i pozostałymi delegacjami, oddały hołd bohaterom tego wydarzenia. Pomnik Ofiar Zbrodni Hitlerowskich i Komunistycznych na palcu Kościelnym, był jednym z dwóch miejsc, gdzie Kadeci ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, wraz z członkami Towarzystwa Historycznego w Kcyni, wystawili wartę przy miejscach pamięci. Delegacje uczestniczące udały się także na cmentarz parafialny, gdzie zapalono znicze i złożono Kwiaty przy tablicy Pamięci Pomordowanych na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej. Kadeci wystawiający wartę - Dominika Hejnicka i Leszek Peter. Opiekunem był ks. kapelan p.por Krzysztof Barczyński.

Materiał: Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Data dodania 22 września 2022