NITRO-CHEM Turniej Talentów

W dniach 19-20 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy odbył się turniej szachowy NITRO-CHEM Turniej Talentów. W zawodach tryumfowała uczennica I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie Julia Rocławska. Na listach startowych znalazło się 48 uczestników, co nie przeszkodziło Julii zająć I miejsce z dorobkiem 6 punktów z 7 partii (5 wygranych, 2 remisy, 0 przegranych). Mieszkanka Kcyni wróciła do domu z nowym rowerem, który był główną nagrodą bydgoskiej imprezy. II miejsce wywalczył Łukasz Szymański (Bydgoszcz) - 5,5 punktu, a na III miejscu uplasował się Kamil Semrau (MKS EMDEK Bydgoszcz) - 5,5 punktu. W turnieju rywalizowali adepci królewskiej gry reprezentujący następujące kluby i miejscowości: AZS UMK Toruń, MKS EMDEK Bydgoszcz, UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, KS Royal Chess Bydgoszcz, BKS Chemik Bydgoszcz, MCK Aleksandrów Kujawski, UKS Szachy Osielsko, MKSz-W Pat Miejska Górka, Brzostowo, Świnoujście, Miasteczko Krajeńskie, Szubin i Grudziądz. Dane techniczne zawodów: system szwajcarski, 7 rund, tempo - 60 minut na uczestnika.

Materiał: Piotr Szybowicz

NITRO-CHEM Turniej Talentów