Trening umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 7-9 lat

Organizator: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią

Zapisy: do  20.01.2023 r. pod nr telefonu: 52 386 51 51

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

(liczba uczestników: max 15 osób)

Termin: drugi tydzień ferii zimowych

6 lutego 2023 r., w godz. 9:00 – 12:00

7 lutego 2023 r. w godz. 9:00 – 12:00

8 lutego 2023 r., 9:00 – 12:00

9 lutego 2023 r., 9:00 – 12:00

łącznie: 12 godz.

Grupa docelowa: dzieci w wieku 7-9 lat

Prowadzący zajęcia: psychoterapeuta.

Dzieci rozpoznają własne stany emocjonalne głównie poprzez relacje z innymi ludźmi. Emocje są niezwykle ważnym aspektem tworzenia się osobowości. We wczesnym dzieciństwie dziecko zaczyna odkrywać siebie, dostrzegać swoje indywidualne cechy, dążąc jednocześnie do zaspokojenia potrzeb akceptacji i uznania. Występujący w tym okresie rozwój egocentryzmu, a więc skupieniu się w większym stopniu na własnej osobie jest charakterystycznym etapem rozwoju. Umożliwienie młodemu człowiekowi przeżycie wielu okazji do interakcji z rówieśnikami i osobami dorosłymi przyczynia się do rozwoju umiejętności społecznego współdziałania z innymi. Jest wówczas możliwy rozwój empatii a więc w większym stopniu zważaniu na uczucia, potrzeby i oczekiwania innych ludzi w najbliższym otoczeniu dziecka. Proponowany trening umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 7-9 życia jest jedną z form wzmacniania u dzieci kompetencji społeczno-emocjonalnych.

Materiał: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią

Data dodania 13 stycznia 2023