Akcja Wielkanocna „Dłoń Białej Mamy”
Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie i pracownicy „Łokietka” wzięli udział w świątecznej akcji wielkanocnej - zbiórce darów dla pacjentów z oddziału hematologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz Kliniki Przeszczepowej w Katowicach pod patronatem „Dłoń Białej Mamy”. Jest to stowarzyszenie, które pomaga pacjentom z nowotworami krwi, inicjatywa stworzona z serca - przez mamy, dla mam i ich dzieci. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę na rzecz małych pacjentów oraz ich rodziców przebywających w szpitalu w szkole.
Aby wnieść trochę radości na odział w szpitalach zbieraliśmy kubeczki, kolorowe skarpetki, wyklejanki, kolorowanki dla dorosłych, kisiel, budyń oraz słodycze z małą zawartością czekolady.
7 kwietnia br. przekazaliśmy dary do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach.
Każdy gest ma znaczenie. Nawet najmniejszy dar może wywołać uśmiech i sprawić, że hospitalizacja stanie się choć trochę łatwiejsza do zniesienia.
Dziękujemy za okazałą dobroć i pomoc. Razem możemy więcej!
Autor materiału: Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Brak zgody na komentowanie artykułu.
Data dodania 09 kwietnia 2025