Oficjalny portal Powiatu Nakielskiego

Nowy Rok Harcerski zainaugurowany

Nowy Rok Harcerski zainaugurowany

W ostatnią sobotę września Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią wypełnił się mundurami i śpiewem. To właśnie tam miejscowy Hufiec ZHP świętował początek kolejnego Roku Harcerskiego.

Na rozpoczęcie – msza święta odprawiona przez ks. Bartosza Maruta. Ten moment dał uczestnikom chwilę skupienia i przypomniał, że harcerstwo to nie tylko przygoda, ale też wspólnota i wartości. Później przyszedł czas na apel. Komendant hufca, pwd. Adam Dziewałtowski-Gintoft, zebrał meldunki od drużyn i powitał gości, wśród których znaleźli się m.in. hm. Beata Bardzińska, komendantka Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, wicestarosta nakielski Michał Dubkowski oraz wójt Sicienka, Piotr Chudzyński. Specjalne medale „Za zasługi dla Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego” powędrowały do osób, które od lat wspierają lokalny ruch harcerski.

A kiedy formalności dobiegły końca, zaczęła się prawdziwa zabawa. Harcerze wzięli udział w manewrach tematycznych, które pozwoliły im na chwilę cofnąć się w czasie i poczuć klimat dawnych lat. Zadania wymagały współpracy, pomysłowości i dobrej energii – czyli wszystkiego, co w harcerstwie najważniejsze.

Całość była nie tylko oficjalnym rozpoczęciem roku, ale też okazją do spotkania, integracji i przypomnienia sobie, że harcerstwo to tradycja, przyjaźń i przygoda w jednym.

Materiał: Emilia Miniszewska, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Zdjęcia - powierzone: ZHP Hufiec Nakło
W przypadku kopiowania, autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Data dodania 29 września 2025

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.