Oficjalny portal Powiatu Nakielskiego

T Y D Z I E Ń K O L O R Ó W W Z S S W S Z U B I N I E

T Y D Z I E Ń K O L O R Ó W W Z S S W S Z U B I N I E

W ostatnim tygodniu przed feriami w ZSS w Szubinie uczniowie uczestniczyli w tygodniu kolorów. Każdy dzień to inny kolor i inna zabawa. Poniedziałek był dniem czarnym, czyli dniem kota. uczniowie wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami wzięli udział w spotkaniu na rynku w Szubinie pn. „Radość z bycia razem, Antydepresyjna Szkoła przeciw odrzuceniu i wykluczeniu”. Wtorek – zielony – był dniem spotkania z leśniczym. Uczniowie mieli zaszczyt gościć podleśniczego Przemysława Korneta z Nadleśnictwa Szubin, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o życiu dzikich zwierząt, ich zachowaniu wobec ludzi. Środa – kolor biały – dzień owsianki. W organizację tego dnia zaangażowani zostali uczniowie gimnazjum  w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowie jest tylko jedno! Czy wiesz jak o nie dbać?” Najpierw pod opieką nauczyciela przygotowali owsiankę z dodatkiem orzechów i rodzynek, a następnie opowiedzieli kolegom i koleżankom o zaletach tak pożywnego i zdrowego śniadania. Czwartek – dzień czerwony – opiekunowie zajęć sportowych przygotowali „Dzień sportu”. Wśród konkurencji były: rzuty do kosza, strzały na bramkę, podnoszenie ciężarków, skoki na skakance, rzuty lotkami w tarczę, czy kręcenie hula – hop. Piątek natomiast był dniem kolorowym, bo zakończony balem karnawałowym. Dzieci i młodzież przy najnowszych hitach razem z nauczycielami spędzili czas na wspólnej zabawie.

Materiał: ZSS w Szubinie

Data dodania 06 lutego 2014

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.