Oficjalny portal Powiatu Nakielskiego

Przyjazny Szubin – edukacja, rehabilitacja i praca dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Przyjazny Szubin – edukacja, rehabilitacja i praca dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

W dniach 17 - 19 marca br. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie wraz z Samorządowym Przedszkolem nr 3 w Szubinie oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej ”Pelikan" w Szubinie zaprosił przedstawicieli gminy, powiatu, poradni psychologiczno - pedagogicznej oraz dyrektorów i pedagogów z zaprzyjaźnionych szkół, na spotkanie pn. "Przyjazny Szubin – edukacja, rehabilitacja i praca dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami". Wśród gości nie zabrakło także mieszkańców Szubina i radnych z Rady Miejskiej. Spotkanie odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie, w ramach obchodów 650 - lecia Miasta Szubina, a poprowadziła je inicjatorka podjętego tematu - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie Kinga Ciszewska. Celem spotkania było przybliżenie innym pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną w naszym mieście od momentu, kiedy idą do przedszkola, aż po życie dorosłe. Zebrani obejrzeli dokonania placówek, które przedstawiono w formie prezentacji i wykładu. Podczas spotkania głos zabrał także m.in. Burmistrz Szubina Artur Michalak oraz dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nakle nad Notecią Ewa Burzyńska, którzy docenili pracę nauczycieli i wychowawców poszczególnych instytucji. Obok prezentacji można było zwiedzić wystawę i obejrzeć kroniki poszczególnych placówek. Natomiast 19 marca br. uczniowie z szubińskich szkół i mieszkańcy Szubina mieli okazję podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z placówek, które pod swoją opieką mają osoby niepełnosprawne. Pierwsi wystąpili przedszkolacy, którzy odważnie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli do utworu "Krakowiaczek jeden". Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie zaprezentowali się w inscenizacji pt. "Wiosna" oraz zaśpiewali kilka znanych piosenek. Wiele radości sprawił widowni występ chłopców, którzy wcielili się w postacie słynnych czeskich "Sąsiadów". Występy artystyczne zakończyły piosenki w wykonaniu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szubinie, którzy przypomnieli nam same hity z dyskoteki.

Materiał: ZSS w Szubinie

Data dodania 20 marca 2015

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.